X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1387,06,24

مهندسی محتوا قربانی رشد تصاعدی وبلاگ‌ها شده است

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

به اعتقاد یک وبلاگ‌نویس، فقر محتوا و اعتیاد بلاگرها به عارضه "تکرار" چهره بلاگ‌ها را نحیف و توان آن‌ها را برای همراه ساختن مخاطبان از بین برده و تورم لجام گسیخته و قارچ‌گونه آن‌ها، امکان شناخت، بازبینی و اصلاح را سلب کرده است و آن‌ها صرفا به ماندن در این عرصه و باقی ماندن ردپایی از خود می‌اندیشند تا به چگونه ماندن.

جواد صبوحی، روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: فقدان آگاهی، دانش کافی یا نبود مفاهیم ابزاری برای ایجاد و تسهیل ارتباط با مخاطب و کاربران ویژگی تمامی ‌پدیده‌ها یا فناوری‌های نوظهور است. پویایی فناوری‌ها و نه الزاما تعدد نیز رابطه مستقیمی ‌با ضرورت شکل‌گیری آن‌ها دارد. تجربه وبلاگ‌نویسی در ایران همچون دیگر مظاهر فناوری‌های نوین از این قاعده مستثنی نبود. با این حال رشد تصاعدی وبلاگ‌ها مهندسی محتوا و لزوم تعادل میان داده‌ها را قربانی خود کرد؛ به‌گونه‌ای که هنوز هم مفاهیم سازه‌ها و داده‌های عملیاتی در حوزه تولیدات مضمونی وبلاگ‌ها شکل نگرفته و بلاگرها تجربه بررسی و تحقیق متولوژیک تولیدات خود را ندارند.

به گفته وی، بخش قابل توجهی از نسل نخست بلاگرها را می‌توان به شرکت‌کنندگان در رقابت نفس‌گیر و طاقت فرسایی تشبیه کرد که برای حضور در چنین رقابتی، بدون اندک تاملی و گاه با تضییع حقوق دیگران عجولانه در حلقه دور گرفتار شده و چندی بعد بدون دریافت اندک پاداشی عطای آن را به لقایش می‌بخشند.

صبوحی گفت: گاه گذار از مراحل متفاوت زندگی، دغدغه معیشت، عدم ارضای نیازها و... نشاط اولیه را از نویسنده سلب می‌کند و او نیز ترجیح می‌دهد چنین مکتب پرنشاطی را به یکباره ترک کند. حال آنکه توزیع سخاوتمندانه اطلاعات از یک سوی و ظهور تعاریف نوینی چون شکاف اطلاعاتی، دیگر رخصتی برای عزلت نشینی شهروندان به هر بهانه‌ای باقی نگذاشته است.

وی افزود: سرمایه‌داران چنین فضایی همواره به تولید، پردازش و توزیع اطلاعات می‌اندیشند و می‌دانند که توفیق در این عرصه مستلزم آگاهی، جسارت و سرعت در دریافت یا انتقال اطلاعات است. همچنین تکرار مداوم چرک‌نویسی انگیزه نویسنده و نیز مخاطب را برای حضور در این عرصه سلب می‌کند.

این وبلاگ‌نویس تاکید کرد: تظاهرات انگیزش برآیند میزان تاثیر انگیزه‌هایی متفاوتی همچون پیوندجویی، کسب اعتبار، امنیت، و... است. بدیهی است چنانچه انگیزه‌های متفاوت توان گذشته خودرا برای درک و فراخواندن انتظارات از دست بدهند به تدریج اندک کورسوی لازم برای ارایه پاسخ مطلوب نیز از میان خواهد رفت.

صبوحی تصریح کرد: شکل‌گیری آرمانشهر پرطمطراق وبلاگ‌ها ابتدایی‌ترین و هیجان انگیزترین انگیزه لازم برای پاسخ به نیازهای بخشی از نسل نخست وبلاگ‌نویسانی بود که تعامل آزادانه و نه آگاهانه را تنها راه پاسخ به نیازهای خود می‌دانستند. بخش دیگر این نسل که یک سر و گردن از گروه نخست بالاتر بودند آنقدر در ارایه اطلاعات به زبان ساده خست به خرج داده‌اند که دیگر رغبتی برای نشستن آماتورها در مکتبخانه آن‌ها باقی نمانده است. حال آنکه پویایی بلاگ‌ها مستلزم آگاهی بخشی حرفه‌ای‌ها و ممارست برای حضور آگاهانه غیر حرفه‌ای‌ها در این عرصه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به زعم جوزف کنراد "مردم بیشتر علاقه‌مند به پیامد کارها هستند، نه انگیزه ". با این حال باید بپذیریم که اطمینان از تاثیرگذاری بیان هرگونه اطلاعاتی بارزترین انگیزه‌ای است که شوق نویسندگان وبلاگ‌ها را برای حضور بیش از پیش می‌کند.

 

نظرات و پیشنهادات [8]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d