X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1387,02,08

فضای سایبر هیچگاه فراقانونی نبوده است

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

به اعتقاد یک وبلاگ‌نویس، حفظ حقوق متقابل کاربران و تولیدکنندگان محتوا مهمترین ضرورت اخلاقی وبلاگ نویسی است.

جواد صبوحی، نویسنده وبلاگ « پرانتز » در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: جلب اعتماد و فراهم ساختمان فضای گفتمان با درک حقوق متقابل دیگران، بارزترین مفهوم هم‌اندیشی در وبلاگ نویسی است که تحقق این امر در ساختار سایر نهادهای مدنی نیز تاثیر خواهد داشت.

وی افزود: اینترنت درهای گسترش آموزش و بهداشت الکترونیک که از متغیرهای مهم معادله توسعه هستند را باز می‌کند. به طوری که بخشی از معادله توسعه فرهنگی با معماری منطقی که خود وبلاگ‌نویسان مروج آن هستند، قابل حل است. لذا تولیدکنندگان محتوا با تنظیم الگویی که از توسعه در ذهن دارند، قطعا به تک روی در چنین فضایی فکر نمی‌کنند، بلکه اندیشه مخالف خود را می‌پذیرند و با متانت و صبر، گفتمان دوسویه‌ای را که خصیصه فضای وبلاگ نویسی هست را ترویج می‌کنند.

به گفته‌ وی، تعیین چارچوب اخلاقی در وبلاگ نویسی به تفاهمی بستگی دارد که در بین وبلاگ نویسان است و این مساله می‌تواند با گذشت زمان در میان آنها جا بیفتد.

این روزنامه نگار تاکید کرد: چشم‌انداز منطقی وبلاگ‌نویسی چیزی جز تغییر تدریجی بافت و محتوای وبلاگ‌ها نیست. وبلاگ‌ها همچون سایر تکنولوژی‌های نوین اطلاعاتی وارتباطی به واسطه‌ی برخورداری از ابزارهای روز، در حال تغییر و تحول هستند. نسل اول وبلاگ‌ها در گذار از یک پردازش مستمر، امروز چهره عوض کرده و تغییر هویت داده است. لذا این سیر تکامل، امکان بازبینی حرکت‌های گذشته و کاستن از درصد خطاها را فراهم کرده است.

وی در عین حال تصریح کرد: ما برای ایجاد یک فضای مطلوب برای وبلاگ‌ها، باید با تامین سیاست‌های کارآمد و غیر مستقیم مثل ارائه مشوق‌های متفاوت، انگیزه‌ی لازم را برای ادامه حرکت‌های مطلوب آنها فراهم کنیم. به این ترتیب توان‌بخشی و ارائه حرکت‌های اصلاحی برای کاستن از تاثیرات سوء زرد نویسی یک ضرورت است.

وی ادامه داد: بخش اعظم آسیب‌های وبلاگ نویسی به واسطه‌ی دیکته‌ها و سرمشق‌های ناصوابی است که وبلاگ نویسان همچنان آنها را تکرار می‌کنند. اما انتظار می‌رود از شدت این آسیب‌ها به تدریج با بلوغ مهارت‌ها کاسته شود.

صبوحی تاکید کرد: آزمون و خطا لازمه‌ توسعه و پیشرفت وبلاگ نویسی است. همچنین گنجاندن این مبحث به عنوان یکی از سرفصل‌های آموزشی در مراکز دانشگاهی نیز می‌تواند در ترسیم فضای مطلوب وبلاگ ویسی موثر باشد.

صبوحی گفت: فضای سایبر و وبلاگ‌ها هیچگاه عرصه‌ی فراقانونی نبوده است، بلکه قوانین ملی که در مورد اینرتنت کاربرد داشته، درباره‌ی وبلاگ‌ها نیز قابل اجراست. اما مشکل اصلی، تفاوت و تنوع این قوانین ملی است که باعث ناتوانی در انطباق آنها با وبلاگ‌ها شده است.

وی افزود: اگر به دنبال ایجاد همبستگی این قوانین با وبلاگ‌ها نباشیم، با دو ریسک اصلی مشکلات حقوقی و دخالت‌های پیاپی دولت، فراتر از وظایف آن مواجه می‌شویم.

صبوحی گفت: در امان بودن از آسیب‌ها باید با ملاحظه ویژگی‌ها، درجات مختلف و کارکردهای تخصصی هر یک از سایت‌ها باشد. بنابراین گنجاندن وبلاگ‌ها در چارچوب‌های تنگ و افراطی قوانین، امکان پویایی، تحرک و حرکت رو به رشد از آنها را سلب می‌کند.

به گفته‌ی وی، تحقق جامعه اطلاعاتی به ایجاد اعتماد بین شهروندان سایبر، واسطه‌های فنی و سیاست‌گذاران فضای وب بستگی دارد. لذا نباید به بهانه‌ی مختل شدن آزادی، قوانین دست و پا گیر و عجولانه‌ای را برای وبلاگ‌ها فراهم کنیم.

 

نظرات و پیشنهادات [19]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d