X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1386,12,11

روزنامه نگاران برای چاپ اخبار دروغ زیر فشار مدیران رسانه اند

وجود رسانه ها درهرکشور نیازی اجتماعی و اطلاع رسانی در این فرآیند نیاز مهمتری است که گاهی ممکن است با انتشار یک خبردروغ علمی  اثر تخریبی درازمدت و دیرپایی در جامعه بگذارد و آن این که نسل جوان دانشگاهی را در محیط های علمی تباه و سرخورده می کند.

دکتر رضا منصوری در گفت و گو با " پرانتز " ضمن بیان این مطلب می افزاید : به دانشجویی که خبر دروغ علمی را مطالعه می کند نمی توان شیوه های صحیح تحقیق علمی و کار گل کردن و دود چراغ خوردن را آموزش داد سالیانه دهها نفر از بهترین دانشجویان ما از کشور خارج می شونددکتر منصوری خروج بخش قابل ملاحظه ای از آنها تنها به دلیل اطلاع رسانی غلط و کاذب برخی از رسانه ها و سرخوردگی دانشجویان است. وی اضافه می کند :  خوشبختانه اخیرا کسانی وارد رسانه ها شده اند که به برخی از این موضوعات توجه می کنند اما همین عده نیز زیر فشار مدیران خود هستند. مدیران رسانه ها برای چاپ اخبار دروغ روزنامه نگاران را تحت فشار قرار می دهند آنها نیز  مجبور می شوند علیرغم میل خود دروغی را منتشر کنند برای همین است که باید تاسف خورد که چرا رسانه ها نقش خود را نمی شناسند .

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف خاطر نشان می کند : ابراز نظرهای علمی غلط و کودکانه در یک جامعه کشاورزی قابل تحمل است و می توان آن را یک شوخی تلقی کرد اما دریک جامعه صنعتی چنین رفتارهایی فاجعه به بار می آورد؛ نسلهایی را تباه می کند  و جوانان را به گمراهی می کشاند.هنگامی که رسانه های رسمی و غیر رسمی کشور خبر کسب فلان جایزه علمی بین المللی را توسط فلان جوان ایرانی اعلام می کنند که سراپای آن کذب است و هیچگونه حساسیتی در مقابل صدق و یا کذب این خبر نشان نمی دهند همچنین هنگامی که رییس دانشگاهی خود را مرد علمی قرن معرفی می کند و رسانه ها به تفصیل آن را گزارش می دهند باید آن را به حساب رفتار حاکم در یک جامعه کشاورزی دانست که عاملان آن از تفاوت و تقابل رفتار و فرد بی خبرند.

اگر جز این بود این همه برای جوانان المپیادی تبلیغات نمی کردیم و این خیال به سرمان نمی زد که به لحاظ علمی چنین و چنان هستیم.بسیاری از مدیران و مسولان کشور ما ترجیح می دهند کذبی منتشر شود که مردم را آرامش دهد و دردهای ناشی از عقده پیشرفت را تسکین دهد تا اینکه حقیقت پخش شود و مردم را به درد آورد. معاون وزیر علوم دکتر خاتمی اضافه می کند : هنگامی که رسانه ها خبر کذب برنده شدن فلان جوان را پخش می کنند یا خبر بی اهمیت مرد سال شدن کسی را پر اهمیت جلوه می دهند در واقع تسکین دردهای عقب ماندگی جامعه را می دهند یا خود گرفتار عقده پیشرفت هستند و این عقده نیروی محرکه پخش اینگونه اخبار و یا جایزه دادنها می شود ؛ شما ببینید داستان دکتر حسابی چقدربه کشور ما ضرر زده است .آنهایی که متوجه اخبار و اطلاع رسانی غلط هستند چقدر رسانه ها را به دلیل انتشار این اخبار مورد تمسخر قرار می دهند  ؛ روزی که جوانان نسلهای بعدی ما دریابند که نظریه دکتر حسابی در مورد ماده هیچ ارزش علمی ندارد و مورد تمسخر جامعه علمی است ما چه جوابی باید به آنها بدهیم و چگونه تبلیغات اخیر را توجیه می کنیم ؟!

درباره رضا منصوری:

دکتر منصوری در دبستان شریعت در نزدیکی خانی آباد و میدان اعدام درس خوانده و در سال ۱۳۴۴ در دبیرستان رهنما در منیریه تهران دیپلم گرفته است. منصوری همان سال در دانشکده فنی و علوم دانشگاه تهران پذیرفته شد اما به دلیل علاقه به نجوم برای ادامه تحصیل به دانشگاه وین در اتریش رفت. در سال ۱۳۵۱ دکترای فیزیک نجوم گرفت و در همان دانشگاه استخدام شد. بعد از انقلاب در اسفند سال ۱۳۵۸ به ایران برگشت و به عضویت هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف درآمد.

وی در مرکز نشر دانشگاهی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی فعالیت داشته و از بنیانگذاران پژوهشگاه دانش های بنیادی(مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات)، مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان (IASBS)  و مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی (ISMO) به حساب می آید و در این مراکز فعالیت می کند.

مجله نجوم که امسال پانزده ساله شده به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی وی منتشر می شود. مجله فیزیک مرکز نشر دانشگاهی، مجله پژوهش فیزیک ایران (نشریه انجمن فیزیک ایران) و مجله علمی دانشگر( نشریه مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور) به مدیر مسئولی وی منتشر می شود.

دکتر رضا منصوری فیزیکدان و عضو هیأت علمی فرهنگستان علوم جهان سوم در سال های ۸۴-۱۳۸۰ معاونت پژوهشی وزارت علوم را به عهده داشت.


خبر مرتبط:

چیزی به عنوان خبر علمی نداریم !

 

 

 

نظرات و پیشنهادات [16]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d