X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1386,02,26

بعد از ۱۵۰ سال رویترز تغییر ماهیت داد

ترجمه : جواد صبوحی

سر انجام بعد از گذشت 150 سال پس از اینکه جولیوس رویترز دفتری را در لندن برای انتقال اخبار و اطلاعات جهانی افتتاح کرد ، خبرگزاری رویترز پیشنهادی را به ارزش 7/8 بیلیون پوند ،( 23 بیلیون دلار ) از شرکت کانادایی "تامسون" پذیرفت و به این وسیله سهام خود را با کمپانی تامسون تقسیم کرد .ادغام رویترز با تامسون، بزرگترین شرکت اطلاعات خبری تجاری جهان را حتی بزرگتر از بلومبرگ و اکونومیست ایجاد خواهد کرد.رویترز و تامسون معتقدند با این ادغام ، 250 میلیون پوند در سال صرفه جویی خواهند کرد.با این ادغام شرکت جدیدی به نام تامسون – رویترز بوجود می آید که  با  در اختیار داشتن 49 هزار کارمند ، 12 بیلیون دلار در آمد کسب خواهد کرد.دیوید تامسون ، رییس شرکت تامسون می گوید: ما از تکامل گروه تامسون خرسندیم ؛ رویترز تاریخ باشکوهی دارد و ما نسبت به حفظ و پاسداشت اصول اعتقادی رویترز احساس تعهد می کنیم. NIALL  FITZGRAHD  مدیر عامل رویترز نیز در همین خصوص اظهار داشت : این روز ، روزی تاریخی برای رویترز بشمار می رود که نشانگر گشودن فصل مهمی در توسعه شرکت و احساس تعهد ما نسبت به آرمانهایمان است.من بویژه از این مساله خوشحالم که روزنامه نگاری رویترز همچنان با حفظ اصول اعتقادی آن و با استقلال ،  صداقت و بدور از یکجانبه گرایی ادامه خواهد یافت .انتشارخبر این معامله ، نارضایتی و نگرانی روزنامه نگاران رویترز را از اینکه  مبادا فرآیندهای خبری رویترز  قربانی فعالیتهای مالی و تجاری و در حاشیه قرار گرفتن آن شود در پی داشته است.شرکت تامسون نزدیک به 32 هزار کارمند در 37 کشور جهان دارد که  متخصصانی را در حوزه های اطلاعات سرمایه گذاری  مالیات و حسابداری ، حقوق ، تعلیم و تربیت و علم پیرامون خویش گردآورده است.

خانواده تامسون از سال 1960 تا 1981 میلادی مالکیت تایمز لندن و ساندی تایمز را در اختیار داشتند و سپس آنرا به غول رسانه ای  مرداک فروختند.

 

 

نظرات و پیشنهادات [1]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d