X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1385,12,04

روزنامه های دولتی جای روزنامه های خصوصی را تنگ می کنند

"عیبی که من در مطبوعات ایران می بینم دولتی بودن آنهاست" ، این مطلب را خسرو معتضد محقق و مورخ برجسته کشورمان در گفت و گوی خود با "پرانتز" عنوان می دارد و اضافه می کند: روزنامه های دولتی جای روزنامه های خصوصی را تنگ می کنند.دولت باید سهام روزنامه ها را به تمام نویسندگان و کارکنان آن بدهد.همان کاری که امروز در بسیاری از کشورها در حال انجام است ؛ در مصر ، سهام روزنامه الاهرام به نویسندگان آن تعلق دارد ، الاخبار ، خسرو معتضد/عکس: ایراناخبار الیوم ، آخرالساعه هم اینگونه است . روزنامه های بخش خصوصی چون پول کافی برای اداره روزنامه خود ندارند ، یکی پس از دیگری در حال تعطیل شدن اند.مشکلات تعطیلی نشریات بیش از آنکه سیاسی باشد ، ناشی از مشکلات و تنگناهای مالی است و برای همین است که متاسفانه عمر مطبوعات ما کم است.

وی با انتقاد از مدیران و دست اندرکاران امور رسانه ای می گوید :چرا روزنامه های شهرستانی را به دیگران معرفی نمی کنید ، در تاریخ" ابرقو"از زمان آدم و حوا تا امروز سابقه نداشته است روزنامه ای منتشر شود ،اما امروز که کسی پیدا شده و روزنامه ای را در این شهر منتشر می کند پس، چرا به او بها نمی دهید؟

معتضد اگهی دادن به مطبوعات را راهی برای رشد متعادل و هماهنگ مطبوعات می داند و در همین خصوص یادآور می شود : آگهی دادن به مطبوعات حق آنها است. مدیران موسسات مختلف بایدآگهی های خود رابین مطبوعات تقسیم کنند ، چرا باید ایران خودرو در ازای ثروت انبوه خود تنها به چند روزنامه محدود آگهی بدهد، متاسفانه  شرکتهای دولتی و خصوصی بر اساس دوستی و رفاقت خود تنها به چند روزنامه  آگهی می دهند . امروزه تلویزیون فرانسه ملزم شده است یک سوم از درآمد اگهی های دولتی خود را به مطبوعات  اختصاص دهد.

معتضد در ادامه با مقایسه محتوای روزنامه های داخلی با برخی از روزنامه های کشورهای منطقه می گوید:روزنامه البیان دردوبی  صدو هشتاد صفحه است مطالب آن هم از مطالب روزنامه های ما خیلی بهتر است.روزنامه باید همه چیز و از همه مهمتر اخبار داشته باشد. یکبار هم در نمایشگاه مطبوعات این روزنامه ها را عرضه کنید تا همه ببینند چطور کشور کوچکی مثل بحرین هر روز 44 صفحه منتشر می شود و ما هنوز پز فلان روزنامه را می دهیم که این روزنامه مثلا چند صفحه نیازمندی دارد، ما هنوز نحوه صحیح رانندگی کردن را نمی دانیم، روزنامه ها باید نحوه صحیح زندگی کردن و تعامل صحیح را به مردم آموزش دهند.

 

نظرات و پیشنهادات [5]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d