جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

384953


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1385,10,20

می‌خواهند طفل اینترنت را قرنطینه کنند

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران: "هر گونه اعمال نظر در فضای وبلاگ‌ها و رسانه‌های اینترنتی، با توجه به ویژگی‌های این فضا، می‌تواند فعالیت آن‌ها را تحت الشعاع قرار دهد".

" جواد صبوحی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به طرح ساماندهی وبلاگ‌ها و وب سایت‌ها، اظهارداشت: "وبلاگ یک فضای اینترنتی است که در صورت حمایت می‌تواند به یک رسانه‌ی فراگیر تبدیل و مخاطبان زیادی را به خود جلب کند."

وی گفت: "در زمینه‌ی اعمال محدودیت در اینترنت، شاهد سه نوع اعمال فیلترینگ و محدودیت در جهان هستیم، یکی می خواهند طفل اینترنت را قرنطینه کنندمحدودیت فراگیر است که بسیاری کشورهای جهان سوم بر روی آن کار می‌کنند. 10 کشور از جمله تایوان، ویتنام، ازبکستان، میانمار، و مالدیو از جمله این کشورهابه شمار می روند. نوع دوم، محدودیت قابل توجه است که توسط کشورهایی مثل کره‌ی جنوبی، امارات و یمن اعمال می‌شود. نوع سوم نیز محدودیت اندک یا نامینال است که کشورهای پیشرفته و توسعه یافته روی آن کارمی‌کنند، ولی تا به حال این که چه فضایی تحت محدودیت قرار گیرد، مشخص نشده است".

وی اظهار داشت: "اواخر خرداد ماه سال جاری به پیشنهاد وزیر ارشاد، مصوبه‌ای با توجه به اصلی از قانون اساسی و چند مصوبه از شورای عالی انقلاب فرهنگی، با هدفی تحت عنوان انتظام فرآیند اطلاع رسانی و توسعه‌ی خدمات دسترسی به اینترنت و با تحت الشعاع قرار دادن حفظ ارزش‌های فرهنگی، تقدیم هیات وزیران شد که تصویب و قرار به اجرا شد".صبوحی افزود: "به نظر می‌رسد، با توجه به نبود اینترنت ملی، ثبت و ضبط سایت‌ها، در سایتی که از یک سرور خارجی استفاده می‌کند، چندان منطقی نیست. به طوری که سرور خارجی می‌تواند این سایت را مسدود و یا اطلاعات آن را بردارد و از آن جایی که بسیاری سایت‌ها منبع خبری هستند، این محدودیت می‌تواند به محملی برای استفاده از اطلاعات این سایتها تبدیل شود. همچنین با وجود این که کشور ماهنوز فاقد دیتا‌سنتر ملی است و عمده سایت‌ها از خارج از کشور آپ می‌شوند نمی‌توان مراحل قانونی نیز برای آن ایجاد کرد."

این وبلاگ‌نویس همچنین گفت: "زمانی که ساختار نظام مدیریتی و حقوقی رسانه‌های ما با سابقه‌ چند دهه، هنوز در تدوین و تعریف حدود و مرزهای قانونی خود دارای مشکل است و تا زمانی که نخبگان، مدیران و مجریان سازمان‌های رسانه‌ای نتوانسته‌اند، به تعریف واحدی از جرایم رسانه‌ای دست یابند، نمی‌توان امیدوار بود، در فاصله‌ی زمانی پنج ماهه، طرحی پیشنهاد و ضمانت اجرایی به خود بگیرد."

صبوحی اظهار داشت: "اینترنت هنوز برای ما یک موجود ناشناخته وهمچون طفلی است که نمی‌دانیم با آن چگونه برخورد کنیم، و ظاهرا هنوز می‌خواهند اینترنت جوان ما را در قرنطینه نگه دارند تا نکند آسیبی به این موجود ضعیف، نحیف ولطیف وارد شود".

به عقیده‌ی وی، صاحب نظران و نخبگان اینترنتی باید در این خصوص تصمیم بگیرند، زیرا متاسفانه مساله محدودیت و ساماندهی اینترنت و وبلاگ‌ها اندکی جنبه‌ی سیاسی به خود گرفته که باید بخشی از دید خود را تغییر دهیم و با نگرشی علمی‌، ساختار جدید را تدوین کنیم. وی تاکید کرد: "گرچه ممکن است این محدودیت‌ها زمینه‌ی کار راقدری برای وبلاگ نویسان قدیمی‌محدود ‌کند، اما وبلاگ‌نویسان تازه کار می توانند با بررسی ساختار جدید  تصمیم خود را برای وارد شدن در این فضا و اعمال محدودیت بر آنها خواهند گرفت."

این وبلاگ‌نویس به مشکلات دیگر این طرح از جمله اینکه دارندگان سایت‌ها و وبلاگ‌ها خود را ملزم به ثبت نام نمی‌دانند و همچنین عدم اطلاع‌رسانی متولیان این بحث اشاره و تاکید کرد: " وزارت ارشاد برای بدتر نشدن اوضاع ، باید به فکر راه چاره بهتری باشد. عدم اطلاع رسانی متولیان از این قضیه در این خصوص که این طرح قرار است با چه رویکردی صورت گیرد، باعث سوء استفاده رسانه‌های خارجی از‌آن شده است. در حالی که دقیقا باید هدف از اجرای این طرح و میزان محدودیت آن مشخص شود. وبلاگ نویسان نیز تحت تاثیر جو ایجاد شده و عدم شفافیت موضوع و اطلاع رسانی درست، گاهی اظهار نظرهای غیر علمی‌ می‌کنند،‌ در حالی که بلاگرها نیز باید کمی‌منصفانه تر به قضیه نگاه کنند،‌ زیرا فضا به این شکل بحرانی و جدی نیست، بلکه برگرفته از آن است که نگاه وبلاگ‌نویسان و همچنین وزارت ارشاد به عنوان متولی قضیه، نگاهی علمی ‌و متخصصانه نیست."

 

نظرات و پیشنهادات [5]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d