X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1385,09,03

فراگیری وبلاگهای تخصصی ؛ توسعه‌ی نظام‌های تولیدی

خبرگزاری دانشجویان ایران- تهران :مهم ترین کارکرد وبلاگ‌های تخصصی، تعمیم نظام آموزش تعاملی و ایجاد شرایط مباحثات مجازی است. جواد صبوحی، نویسنده‌ی وبلاگ " پرانتز " در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار داشت : " طبیعی است از تعامل هزاران استاد و دانشجو در نتیجه فرآیند و شیوه تعلیمی برخی نظام‌های آموزشی و حوزوی که استاد بر نیمکت دانشجو و گاهی نیز دانشجو بر کرسی استاد تکیه می‌زند، ، مفاهیم حوزه‌های تخصصی معنای خاصی می‌گیرد و نقاط ضعف و قوت آن‌ها بیش از پیش مشخص می‌شود."

وی افزود: "کارکرد دیگر وبلاگ‌های تخصصی آن است که مدیران و مخاطبان وبلاگ‌ها، هر کدام به فرا خور نقش خود در فضای مجازی، ظرفیت تولید محتوا را قبل از ورود به حریم جامعه‌ی اطلاعاتی محک می‌زنند،‌ و می‌توانند اطلاعات مورد نظر خود را از شبکه‌های تخصصی موجود گردآوری، طبقه بندی و مورد استفاده قرار دهند." این بلاگر با اشاره به شانس برابر تمامی افراد برای حضور در فضای مجازی گفت: "گسترش فضای اینترنت و فراگیر شدن وبلاگ‌های تخصصی،خود، می‌تواند مقدمه تحول وانقلابی فراگیر در توسعه‌ی نظام‌های تولیدی باشد، حال این نظام تولیدی می‌تواند خواه دربخش اقتصاد و فرهنگ متجلی شود و یا اینکه در سایر حوزه ها  معنا پیدا کند.." به گفته وی، وبلاگ‌ها به مثابه‌ی مدرن‌ترین شکل روزنامه‌نگاری سایبر در آغاز هزاره‌ی سوم در کنار رقابت با رسانه‌ها، می‌توانند نقش سردبیران، مدیران یا واسطه‌های تولیدی را ایفا کنند و در این میان، این متخصصان وبلاگ‌نویس هستند که امکان خطا و لغزش را از وبلاگ‌نویسان ناشی که گاه موجب هرج و مرج اینترنتی می‌شوند، سلب می‌کنند. صبوحی اظهار داشت: " زمینه‌ی ایجاد تعامل بین مخاطبان و مدیران وبلاگ‌ها، این امکان را فراهم می‌کند که توسعه‌ی اطلاعات کیفی و تخصصی در فضای مجازی شدت بیشتری پیدا کند و داوران مجازی در این فضا امکان فعالیت بیشتری داشته باشند، تا بلکه بتوانند  بر سطح کیفی تولیدات وبلاگ‌نویسان نظارت و کنترل بیشتری داشته باشند و این فرآیند شانس تولید محتوای با کیفیت در این فضا  را بیش از پیش افزایش خواهد داد." این بلاگر گفت:"از آغاز پیدایش وبلاگ‌نویسی، شرایط به سمت حوزه‌های تخصصی مانند روزنامه‌نگاری، رشته‌های فنی، مهندسی و ادبیات گرایش بیشتری داشته است". وی اظهار داشت:‌ "با درک این مفهوم که وبلاگ نویسان نیز می‌توانند روزنامه‌نگار باشند و زمینه‌ی حضور روزنامه‌نگاران در فضای وب و برعکس آن فراهم است، عرصه‌های ارتباطات و روزنامه‌نگاری حرف اول را در این رقابت می‌زند، اندیشه‌های ادبی وگفته‌هایی که ممکن است از بزرگان کپی برداری شود نیز در این قالب جا می‌گیرند. همچنین مباحث فن‌آوری‌اطلاعات، علوم پایه و مهندسی نیز در رتبه‌های بعدی وبلاگ‌نویسی تخصصی قرار می‌گیرند "به گفته‌ وی، ظرفیت دربرگیری همه‌ی حرفه‌ها در وبلاگ نویسی تخصصی در بحث کمیت آن فراهم است،گرچه در برخی گرایش‌ها این امکان بیشتر یا کمتر فراهم می‌شود. ولی با توجه به سابقه‌ی بحث وبلاگ‌نویسی و فرآیند طی شده، قطعا این مفهوم معنای بیشتری پیدا می‌کند.

 

نظرات و پیشنهادات [5]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d