X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1385,06,02

اولین پناهگاه برای معتادان به اینترنت

ترجمه جواد صبوحی

 The Guardian

Thursday August 24, 2006

اولین پناهگاه معتادان به اینترنت در چین با هدف کمک به آنها و برای آنکه پلی میان آنان و دنیای واقعی خانواده هایشان شود افتتاح شد. این مرکز دولتی می تواند پاسخی به افزایش غیر قابل تصور سایتهای اینترنتی در چین باشد .

طبق آمارهای موجود ازهر هشت کاربر جوان آن، یک نفر به اینترنت معتاد است.بر اساس گزارش رسانه های محلی چین مرکزکار جوانان این کشور دیروز پیشنهاد کرد " انجمن سان شای شانگهای "خدمات مختلف خود را همچون محیط رایگان و ارایه مشاوره به جوانانی که می خواهند اوقات فراغت خود را بگونه ای دیگر ، در بیرون از خانه و در کافه اینترنتها سپری کنند  AP استفاده کودکان چینی از اینترنت/عکس از اختصاص دهد. . در زمان مشخص شده مراجعه کنندگان می توانند کتاب بخوانند ، پیانو بنوازند و یا با کامپیوترها بازی کنند.

"وانگ هووی" مدیر اجتماعی این خانه در گفت و گو با شانگهای دیلی گفت:" هدف در خانه نیمه کاره ، منع جوانان از دسترسی به اینترنت نیست ، بلکه این مرکز ابزاری است تا محیط کافه اینترنتهای افسرده به محلی برای بحث و تبادل نظرمنطقی میان مراجعه کنندگان در این خصوص که چرا باید زمان زیادی را صرف گذراندن در دنیای واقعی کنند ، تبدیل شود و به هیچ وجه اجباری در آمدن نوجوانان به این مرکز نیست.ما وب گردی شبانه جوانان و اشتیاق آنها را دیدیم و آنها را به خانه نیمه کاره آوردیم تا غصه های آنها را به شادی تبدیل کنیم."این روزنامه همچنین نوشت :  سه پسر که همگی از اعضای یک خانواده بودند نخستین مراجعه کنندگان به این مرکز را تشکیل می دادند. افتتاح این مرکز را می توان نتیجه تلاش دیرهنگام مدیران و مسوولانی دانست که همواره از مشکلات و تبعات ناشی از استفاده  بی رویه از اینترنت گله و شکایت داشتند.طبق یک نظر سنجی که توسط انجمن جوانان چین صورت گرفته است 13 درصد جوانان چینی با دستیابی به اینترنت آنلاین بیش از 38 ساعت از وقت خود درهفته – صرف این مقدارزمان بر اساس بهداشت جهانی اعتیاد به اینترنت تعریف شده است – را در اینترنت می گذرانند.

طبق تحقیق دیگری که توسط آکادمی علوم چین صورت پذیرفته است  80 درصد دانش آموزانی که در امتحانات پایان سال مردود می شوند به اینترنت معتاد می شوند.وسواس در استفاده از اینترنت به پیامدهایی چون بی خوابی ، افسردگی و شیوع انواع بیماری روحی – روانی و نهایتا مرگ منجر می شود.

با توجه به اینکه پیش بینی می شود تعداد کاربران چینی امسال از سقف 160 میلیون نفر فراتر رود انتظار می رود به موازات آن مشکلات ناشی از این امرنیز گسترش بیشتری یابد هرچند مسوولان امیدوارند راهی را برای جبران تبعات این مساله بیابند.سال گذشته نخستین کلینیک درمانی چین برای درمان معتادان اینترنتی در بیمارستان نظامی شهر پکن گشایش یافت.علاوه بر این "اتحادیه جوانان چین" ( شاخه ای از حزب کمونیست ) شبکه ملی "هدف از آینده " را با هدف مبارزه با اعتیاد اینترنتی راه اندازی کرد.خبرگزاری دولتی شین هوا در گزارشی به نقش تبلیغات در یک سریال جدید تلوزیونی  با نام "داستان دیانمائو خجالتی " ، و نیزعوامل دیگری چون سانسورشدید در کافه اینترنتها در افزایش بزهکاری و شرارت در میان نوجوانان اشاره می کند که در این میان نمی توان نقش موسسات تجاری مختلف را با انگیزه کسب سود و منافع اقتصادی نادیده گرفت.

پرسش روانشناسان این است که آیا پناهگاه شانگهای قادر است توفیق بیشتری در آشتی دادن جوانان با دنیای واقعی کسب کند یا خیر."

سونگ هاو" مدیربخش روانشناسی جوانان یکی از مدارس چین می گوید:"من گمان نمی کنم این مرکز بتواند کمک زیادی را انجام دهد .این مرکز می تواند مسیری برای خانواده هایی باشد که ترجیح می دهند به جای گفت و گو با جوانان خود بعد از مواجهه با مشکلات  به پزشکان و یا مشاوران مراجعه کنند.دلیل استفاده بیش از اندازه اینترنت و وابستگی به آن فقدان محبت و عاطفه در درون خانواده هاست.والدین و معلمان تنها کارشان نمره دادن به امتحانهای است که هر از گاهی از بچه ها می گیرند.   

 

نظرات و پیشنهادات [1]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d