X
تبلیغات
زولا
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

384517


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1384,10,25

مدیران رسانه ها خطوط قرمز خود را نمی دانند

هر چه قدر بتوانیم رسانه ها را شفافتر اداره کنیم و قواعد و روابطمان را دقیقتر و روشن تر بیان کنیم ، آنها بهتر و سالمتر می توانند ادامه حیات دکتر علی اکبر فرهنگیدهند. دکتر علی اکبر فرهنگی در گفت و گو با"پرانتز" ضمن بیان این مطلب افزود: "در شرایطی اینچنینی رسانه ها می دانند چه باید انجام دهند و چه چیزی را نباید انجام دهند. اما متاسفانه امروز در بسیاری از موارد قوانین ما مبهم است و پاسخی برای پرسشهای مدیران رسانه ای ما ندارد ، لذا مدیران رسانه ای ما نیز نمی دانند خط قرمز آنها بدرستی کجاست و تا کجا باید پیش بروند و از چه مرزی نباید گذر کنند.                                                                             

وی اضافه کرد: در هیچ جای دنیا رسانه ای را که صد درصد آزاد است نمی توان سراغ گرفت ، رسانه ای که هر کاری که دلش خواست انجام دهد و هر گونه که خواست بتواند بنویسد و آنرا در سطح جامعه خود انعکاس دهد. طبیعی است که تمامی رسانه ها از یکسری اصول ، قواعد و قوانینی تبعیت می کنند. اما آنچه که پیش از این مسایل اهمیت بسزایی دارد این است که این قوانین در هر سطح خود باید روشن و شفاف باشد و جای هیچگونه ابهامی را برای گردانندگان و متولیان رسانه ها باقی نگذارد. در عین حال این قوانین نمی تواند با وظایف رسانه ها نیز مغایرت داشته باشد. عضو هیات علمی دانشگاه تهران  یادآور شد: رسانه نمی تواند آبروی مردم را ببرد، نمی تواند به کسی توهین کند اما نمی توانیم رسانه را با این اشارات که فلان مطلب را می توانید بنویسید و فلان مطلب را نمی توانید انعکاس دهید محدود کنیم .بنابر این پیش از همه باید حد و حدود و چهارچوب رسانه را دقیقا مشخص کرد.                            

وی در ادامه اضافه کرد: اگر بتوان شورایی صنفی را تعریف نمود تا  ضمن در نظر داشتن خواسته های دولت و مردم و شرایط سیاسی و اجتماعی قوانینی را با حضور عده ای مقنن تدوین کنند و در عین حال حدود رسانه ها را نیز تعریف کنند ، در آن صورت رسانه ها راحت تر و بدون دغدغه می توانند وظایف محوله خود را انجام دهند در غیر این صورت در هر کجا که ابهامی را ایجاد کنید این ابهام باعث می شود که مدیر رسانه با دشواری کار خود را دنبال کند و همین امر باعث می شود که نکته ای را مطرح کند که پس از چندی، دیگری در قبال آن مدعی باشد. وی با اشاره به تشکیل هیات منصفه خبرگزاری هاگفت: تشکیل چنین مجموعه ای را باید به فال نیک گرفت ولی قبل از هر فعالیتی باید حد و مرزهای فعالیت آنها را مشخص و به مدیران آنها ابلاغ کرد . در غیر این صورت نباید از تشکیل این مجموعه نیز انتظار معجزه داشت.                                                                                                                                

 

نظرات و پیشنهادات [6]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d