X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1384,09,08

بایدهای تدوین قانون مطبوعات الکترونیک

نباید تردید کرد که رشد و تکامل روزنامه های الکترونیک وتارنماهای خبری تحولی شگرف را درشیوه جست وجو، کسب خبر، مطالعه ونحوه آگاهی مردم از رویدادهای مختلف بوجود آورده است. امروزه دیگر هر کاربرمی تواند با امکاناتی که بسیاری از روزنامه های الکترونیک و تارنماها بوجود آورده اند علاوه بر این که به اخبار و گزارشهای جدید دسترسی داشته باشد، خود نیز بگونه ای در ارایه نظرات مشارکت فعال نشان دهد. به تعبیری دیگر رسانه ها به تنهایی نمی توانند بر نوع نگرش و تعاملات اجتماعی تاثیر بگذارند .

آمارهای موجود نشان می دهد که تعداد کاربران اینترنت در ایران با رشد بی سابقه ای از 250 هزار نفز در سالهای نخست به بیش از 8/4 میلیون نفر در سال 1383 افزایش یافته است. در همین حال تعداد وبلاگهای فارسی نیز به بیش از 100 هزار وبلاگ افزایش یافته است. تدوین قانون جامع مطبوعات الکترونیک ثبات وانسجام فعالیت آنها را درپی خواهد داشتهمین آمار کافی است تا نگرش جدیدی  در عرصه فعالیت در فضای سایبر پدیدار شود. تفاوت فعالیت در روزنامه های سنتی و روزنامه های الکترونیک و نوع تاثیرگذاری هر یک از ایندو ازیکسو و ضرورت حضور هر یک به واسطه نقشهای ویژه خود دیدگاههای متفاوتی را در زمینه چگونگی ایجاد ارتباط موثرتر با مخاطب فراهم آورده است. بالاخره شناخت مخاطب و فراهم آوردن زمینه های مشارکت وی در انتشار بهینه اطلاعات، که دیرزمانی از منظر صاحبان بنگاههای خبری مغفول مانده بود آنچنان اهمیتی یافت که بسیاری از آنان برای جذب مخاطب بیشتر ناگزیر به استفاده از شیوه هایی نوبا صرف هزینه های گزاف تبلیغاتی شده اند. از سویی  با فراهم آمدن زمینه فعالیت روزنامه های الکترونیک شرایط مناسبتری برای تعامل میان دولتمردان و مردم پدیدآمده است ،گرچه به موازات گسترش تعداد روزنامه های الکترونیک وتارنماهای خبری، سانسور مطالب آنان نیز توسط دولتها گسترش یافته است.پویایی کاربران،تنوع،تکثر وگستردگی روزنامه ها و تارنماهای خبری در کنار تحدید اخیر این سوال را مطرح می سازد که فعالیت رسانه های الکترونیکی در آینده از چه مسیری گذر خواهد کردو چگونه خواهد توانست از موانع احتمالی گذر کند.

نکته ای که به نظر می رسدو می تواندبیش از همه به حیات، بقا و تقویت فعالیت در این عرصه کمک شایان توجهی کند شناخت اعتقاد به الزامات و حدو مرزهای قانونی است تا از این منظر فعالیت دراین عرصه بیش از آنکه" تحدید " آزادی های اجتماعی را باعث شود ، به درک صحیحی از تعاملات  ومناسبات سازنده اجنماعی منتهی گردد.

دراین میان تدوین قانون جامع مطبوعات الکترونیک بیش از آنکه ابزار تحدید آزادی را باعث شود، می تواند ثبات وانسجام فعالیت اینگونه نشریات رارقم زند.نتیجه آنکه ادامه حیات روزنامه های سنتی نیاز به بازبینی مجدد دارد.بنابر این هم روزنامه ها و هم دولت ها باید خود را برای این چالش بزرگ آماده سازند. با در نظر گرفتن وجوه مثبت ومنفی روزنامه های الکترونیک وتارنماهای خبری، اگر دسترسی به اطلاعات به عنوان یک حق اساسی واولیه انسانی مطرح است، بنابر این باید این حق را پاس داشت و از حریم آن دفاع جانانه نمود ، چه این حریم از سوی دولتمردان تحدید شود و چه ما خود آنرا با تحدید مواجه سازیم.                                                                                                           

 

نظرات و پیشنهادات [1]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d