X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1384,07,01

ما ازتانزانیایی ها هم عقب مانده تریم

پنجشنبه ای که پشت سر گذاشتیم خبری تامل برانگیز در برخی مطبوعات داخل وخارج به چاپ رسید که می تواند قدری ذهن ما وشاید قدری هم مدیران فرهنگی کشور را به خود مشغول کند.خبر از این  قرار  بود  که  وزیر  کشور  تانزانیا  تنها بعد از گذشت چند روز مجبور شد به خاطر توهین به یک خبرنگار از وی رسما عذر خواهی کند."محمد رمضان منصوری"،در پی ضرب وشتم این  روزنامه نگار   توسط  مامور  امنیتی خود از وی دلجویی کرد. باور کنید که  نمی خواهم وارد دنیایی هزار ویک توی سیاست شوم  یا با نبش قبر کلمات  وادارتان کنم حرفم را تایید کنید. اما قبول کنید برای درس گرفتن از آموزه هایی که  در اطرافمان  رخ  می دهد بد  نیست هر از  چند گاهی وضعیت گذشته وحال خودمان را مرور کنیم. نمی دانم یادتان هست یا نه، ماجرای دیالوگ  جنجال  بر انگیز "کوچک زاده"، نماینده تهرانی  پارلمان خودمان با خبرنگار یکی از روز نامه های صبح کشور را.    که البته به  نظر  من  اصلا  فرقی میان چپ وراست بودن  این همکار  عزیزمان نیست.مهم نگاه یک  نماینده مردم   به فردی  است  که همه ما  معتقدیم  می توان وی را زبان گویای مردم وچشم بیدار آنها نامید. حالا چه می شود که  میان استنباط ما از مردم خود  ومردم یک نماینده مجلس خلط مبحث ایجاد می شود حتما نیاز به کنکاش دقیقتری دارد!   
  این نماینده  محترم در یکی از راهروهای مجلس که گویا محل  تردد  دیگر نمایندگان وخبرنگاران نیز  هست بعد از گفت وگوی  ساده ای  که  با  این  خبرنگار  دارد   چانه   وی را گرفته و به او می گوید:از  این به بعد مواظب خودت باش......   اینقدر بنویس  که جانت در بیاید.  کوچک زاده از بزرگ منشی خود، ما ودیگر همکارانمان را نیز غیابا به  محکمه  برده  و می گوید: خبرنگاران همه شان کذابند،یک مشت کذاب از خدا نترس.. سردبیران مطبوعات کشور مشتی جوانند که به خاطر مسایل اقتصادی وگرفتاری های مالی خود روزنامه نگاری می کنند!                       

تاهمین جا برای اشاره به این مطلب کافی است که  اگر یکی از نمودهای توسعه یافتگی  هر کشور  را  علاوه بر گرایشهای  فرهنگی  مردم و  مدیران آن کشور ،  امکان  پاسخگویی  صحیح و منطقی ونیز رفع شبهه های  موجود  والبته جسارت قبول کمبودها  وعذرخواهی  بواسطه  آنها بدانیم،  وضعیت  ما  در  این خصوص نیز  نگران کننده است. شاید باور نکنید که من وهمکاران دیگرم هر روز با نمونه های  بسیاری  از آنچه به آن اشاره شد  دست   به  گریبانیم.   آقایانی که بواسطه  انتساب  به اشخاص و یا   نهادهای ذی نفوذ اجازه هر گونه توهین و سوء رفتاری را به خود می دهند. کافی  است  انتقادی صریحتر از آنچه پیشتر گفته ای مطرح کنی تا براحتی ترا به عالی ترین محکمه معرفی کنند ..

بگذریم  ... .بیایید باور کنید که امروز حتی از آن کشور سیاه آفریقایی که خیلی از ما در اینکه از حیث تمدن بشری عقب  مانده اند با هم،متفق القولیم ،عقب مانده تریم.                                                                                        

 

 

نظرات و پیشنهادات [3]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d