X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
.:Welcome To ParenThesis:. Persian & Professional Journalist Weblog
  جست و جوی واژگان
   
   
     
..

a

..
a

 

رومینا
» رومینا کوچولوی ما

دانش ارتباطات
» محمد حسین فیروزی و تکنولوژی تلفن همراه

مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه ای
» وابسته به روزنامه همشهری

مدیا نیوز
» پایگاه اطلاع رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

دوازده هزار روزنامه آنلاین دنیا
» لینک روزنامه های آنلاین

از اینجا به ...
» وب نوشت های علی جعفری

دکتر فرزان سجودی
» دکترای زبان شناسی

روزنامه نگار
» یادداشتهای عباس مشکوه رضوی

سوسه
» یادداشتهای طنز مهدی نصیری

رسانه ها و آزادی اطلاعات
» وب سایت شخصی دکتر نمک دوست تهرانی

روزنامه آنلاین
» یکهزار روزنامه از سراسر دنیا

باغ بزرگ
» یادداشتهای روزنامه نگاری عیسی محمدی

امید جهانشاهی
» رسانه نگاری و مدیریت رسانه

صفر
» یادداشتهای سمیرا سامانی

ارتباطات دات کام
» وب نوشت های سید علی موسوی

نگاه یک پزشک
» نگاه علیرضا مجیدی به دنیای پزشکی ُاینترنت

روابط عمومی در مطبوعات
» وبلاگ روابط عمومی روزنامه قدس

دکتر یونس شکرخواه
» سایت رسمی دکتر یونس شکرخواه

روزنامه نگارنو
» روزنوشته‌های مصطفی قوانلو قاجار

خبر نویس
» ارتباطات روزنامه نگاری و ترجمه

علی اکبر قزوینی
» نوشتن سرنوشت من است

وبلاگوار
» وبلاگی بیشتر در مورد وبلاگ، ارتباطات و رسانه ها

دکتر محکی
» سایت شخصی دکتر علی اصغر محکی

دکتر عبدالرضا شاه محمدی
» مطالبی در باره علوم ارتباطات اجتماعی

پروفسور معتمدنژاد
» پدر علم نوین ارتباطلت ایران

دات
» وبلاگ تخصصی دکتر شکرخواه

سپیدار
» وبلاگ دکتر جعفری سهامیه

رو در رو
» وبلاگ دکتر احمد توکلی

مینی ژورنالیست
» چند یادداشت

خبرنگار
» وبلاگ تخصصی حمید ضیایی پرور

رسانه های بریتانیا
» لینک رسانه ها

اخبار ارتباطات
» مجموعه یادداشتهای روزنامه نگاری

مرکزمطالعات وتحقیقات رسانه ها
» مرکز تحقیقاتی روزنامه نگاری

 

385145


a

.

.

.


" انسان کامل هرگز ظهور نمی یابد ، چنین انسانی وجود ندارد . از این رو مجبوری انسانهای ناکامل را دوست بداری .تو با عشق خود اورا به انسان کاملی مبدل می سازی. "اوشو" --- امید ، دارویی است که شفا نمی دهد ولی درد را قابل تحمل تر می کند. "آشار" --- هدف زندگی دو چیز : آنچه را که می خواهیم بدست آوریم و سپس از آن لذت ببریم . "اسمیت" --- احمق نمی تواند همان درختی را ببیند که خردمند می بیند . "ویلیام بلیک" --- همه دلتنگی ها از دل نهادگی بر این عالم است. "مولانا" --- اگر اراده ای نباشد عشقی در کار نیست. "مهاتما گاندی" --- اگر ایمان خوب پرورش داده شود در برابر هر نومیدی مقاومت می کند. "پائلو کوئیلو" --- ما هنوز فرزندان الهی در تبعید هستیم. "جان براد شاو" --- آنکه پرنده نیست ، نباید بر پرتگاه آشیانه بسازد. "نیچه" --- از پشت عینک طلا ، دیدگان درخشش ندارند. "آناتول فرانس" --- دروغ مثال برف است که هر آن را بغلتانند بزرگ تر می شود. "مارتین لوتر" --- وظیفه حال را نباید به آینده واگذار کرد ، هر چند در آینده بهتر و بزرگ تر باشد. "ارنست تاویل" --- دنیا گلیست که گلبرگهایش خیالی و خارهایش حقیقی است. "سیلوا" --- ایمان دو نیمه است ، یک نیمه صبر و نیمه شکر. "پیامبر اسلام(ص)" --- اگر گوش داری بشنو و اگر زبان داری سکوت کن. "صائب تبریزی" --- هر کاری که تصمیم آن را بگیرید نصفش را انجام داده اید. "ابراهام لینکن" --- ابله ترین خلق کسی است که در حق دوست خود با دشمن تدبیر کند. "ابوسعید ابوالخیر" --- اگر یاد بگیرید که به مشکلات خود بخندید ، پس همیشه چیزی دارید که به آن بخندید. "لین کارول" --- هنر ، زیور بشر است و بشر زیور کیهان. "ناصر خسرو" --- اگر قضاوت بد نمی خواهی قضاوت بد نکن. "ژول ورن" --- تمام شان و عظمت انسان در فکر اوست. "پاسکال

 

1384,06,24

خشایار مستوفی و حکایت دستگاه تعلیم وتربیت

از" نیل پستمن" سه کتاب زندگی در عیش- مردن در خوشی،زوال دوران کودکی وتکنوپولی به فارسی منتشر شده است که هر سه را مطالعه کرده ام.  این استاد دانشگاه نیویورک انتقادات تندی را متوجه  رسانه های دیداری بویژه در آمریکا ساخته است.  در اثر دوم ، پستمن به آثار تخریبی تبلیغات برنامه های  متفاوت تلویزیونی بر  کودکان اشاره دارد . وی در جایی می گوید:"من بر این مدعا نیستم که در گذشته های دور اطفال خردسال هیچ اطلاعی از زندگی بزرگترها نداشتند بلکه می خواهم مدعی شوم که از قرون وسطی تا به امروز هیچ گاه کودکان وخردسالان تا این حد با مسایل بزرگترها آشنایی نداشتند،نه آن دختر نه ساله انگلیسی که در سده نوزدهم در معادن کار سخت اشتغال داشت ونه نوجوان قبل و بعد از او به اندازه خردسال ما از زیر و بم زندگی زناشویی و ماجراهای زندگی بزرگترها آگاه نبودند.

این اشاره و نقل قول از پستمن را برای آن آوردم که بگویم متاسفانه پول  بی حساب و کتابی که  گاه از سبد هزینه خانوارهای ایرانی وگاه با شگردهای متفاوت از بودجه نه چندان هنگفت حاصل از درآمد ناخالص ملی روانه جیب برنامه سازان  تلویزیونی ما می شود  زحمات  چندین وچند ساله دستگاه  تعلیم وتربیت غیر رسمی و شاید رسمی جامعه را به زیر سوال می برد.آنوقت است که به قول دوستی، کیف امثال خشایار مستوفی ها همیشه بواسطه آنکه توانسته اند جماعتی را آنقدر شیفته خود کنند که بچه محل های ما از پسر مش کریم که آب بینی اش همیشه آویزان است گرفته، تا دختر پر اطوار حاج کریم که فقط رینگ ماشینش من و امثال مرا می خرد وآزاد می کند ، التماسش  کنند تا امضایی به آنها بدهد، کوک کوک است.
 دوست دیگری می گفت چندی پیش که برای ثبت نام فرزندش به یکی از مدارس تهران مراجعه کرده است نقاشی یکی از دانش آموزان
 دبستانی روی یکی از دیوارها سخت  آشفنه اش کرده است. این نقاشی مستوفی را با همهن چماق معروفش نشان می داد در حالی که پدر خود را مخاطب قرار داده است که :" اگه پول ندی می زنم تو مخت ها !"

ساخت چنین مجموعه های  تلویزیونی و نظایر آن  والبته پس از مدتی  تکرار آنها همیشه  این پرسش  را در ذهنم تداعی می کند که مگر بکارگماشتن یک روانشناس خبره اجتماعی در دستگاه عریض وطویلی چون صدا وسیما با هدف ایفای نقش کنترلی  چقدر برای مدیران آن می سلفد که هنوز باید شاهد آثار تخریبی اینگونه برنامه ها به هر قیمت ممکن باشیم!!

"روبرت هایل برونر"، بیست وپنج سال پیش از این گفته بود : پیامهای مصور منهدم کننده پایه های اساسی تعقل انسانی اند. درست مثل "رلاند بارتیس" که معتقد بود تصاویری که به تولید انبوه می رسند لحظات بی فکری وتنبلی را در زمینه های مختلف ایجاد می کند.!!

 

نظرات و پیشنهادات [0]

جواد صبوحی


 
   
a

a

aa

.

 

Copyright 2005-2006 ParenThesis  By Javad Sabouhi - Powered By BLOGSKY.COM - Design & Code By Ali Erfanian          

d